O nás

Oddíl sportovní gymnastiky v Prostějově má přes 170 členů a desítku dobrovolných trenérů a rozhodčích.
Každý z trenérů se věnuje dané skupině svěřenců, kterou systematicky učí cvikům odpovídajícím jejich věku a výkonnosti. V tělocvičně navíc pracuje pro náš oddíl profesionální trenér, který je tu pro všechny v odpoledních hodinách neustále k dispozici.
Naše tělocvična se stala v současné době jednou z nejlépe vybavených tělocvičen v republice.

Cílem práce všech není jen vychovávat reprezentanty, ale dát možnost a základy pohybu co nejširšímu okolí. Rádi bychom vrátili gymnastice její původní význam, kterým byla všestranná péče o lidské tělo. Byla vnímána jako pohybové učení, s cílem naučit se účelně pohybovat – rozvíjet pohybovou inteligenci. Slovy Platona“lékař nastupuje až tam, kde již gymnastika nestačí“.

V našem oddíle je každý vítán. Každý od nejútlejšího věku, bez rozdílu pohlaví, každý kdo má rád pohyb a kolektiv. Sportovní gymnastika není jen „lámání kostí“ je to nádherný pocit z řízeného pohybu. V našem oddíle několik dobrovolných trenérů předává každodenně své zkušenosti malým i velkým. Najdete u nás možnost věnovat se akrobacii, skokům na trampolíně i cvičení maminek s dětmi. Pro mladé temperamentní kluky i holky nabízíme možnost věnovat se základům bojového umění, Break Dance a adrenalinovým sportům.

Historie našeho oddílu


Historie oddílu roky 1950-1997 [PDF]
Historie oddílu roky 1997-2002 [PDF]
Historie oddílu roky 2002-2007 [PDF]

 

Created by EUVIT