Soustředění - informace, bezinfekčnost

Gymnastická mimina

Závod o cenu Prostějova

Zlatý štít - Ostrava

První závod sezóny 2015 se uskutečnil v sobotu 28. února v Ostravě. Prostějovský oddíl reprezentovalo šest dívek. V nejmladší kategorii si osmiletá Karolína Hepnarová vybojovala v nabytém 33 členném poli závodnic krásné 3. místo. V kategorii začínajících se Vendula Pivoňková po nezdaru na kladině umístila na 18. místě. 12. místo si v kategorii žákyň A připsala Darina Dvorská. V kategorii juniorek si 3. místo vybojoval Magdaléna Holcová. stejnou příčku obsadila v ženách Eva Mičková a 4. místo Markéta Vidmuchová.

Mistrovství ČR žen

Dívky ukončily podzimní sezónu Mistrovstvím ČR, kde závodily v I. Lize družstev (bez rozdílu věku) ve složení Veronika Pluskalová, Eva Mičková, Magdaléna Holcová, Dominika Ponížilová a Zuzana Mazalová. Bojovaly, co mohly, ale neobešlo se to bez drobných chyb a tak jejich výkon stačil na 3. místo za prvním Sokolem Brno I. a druhým Bohemians Praha. V jednotlivcích si dvanáctiletá Dominika Ponížilová připsala také krásné 3. místo za první Marií Nevrklovou a druhou Janou Weisserovou ze Sokola Brno I.

Všem závodnicím a závodníkům, ale i jejich trenérům gratulujeme a přejeme krásné vánoční svátky.

Memoriál Petra Poly - Chropyně

V sobotu 29. listopadu zápolilo devět dívek na Memoriálu Petra Poly v Chropyni a dovezlo domů pět kovů. V kategorii začínajících zvítězila Karolína Hepnarová a hned za ní na 2. místě stanula Nikola Cibulcová, těsně pod bednou na 4. místě skončila Nela Borská a na 6. místě Nicol Melzerová. V kategorii předzávodnic holky na stupně vítězů nedosáhly, ale i tak získaly pěkné 4. místo Ema Crhonková a 5. místo Vendula Pivoňková. V kategorii mladší žákyně si 1. místo vybojovala Zuzana Mazalová a 3. místo Patricie Müllerová. 1. místo si na své konto připsala i v kategorii starších žákyň Darina Dvorská.

Linz

Posledním závodem podzimní sezóny mužské gymnastiky byl mezinárodní závod v rakouském Linzi v sobotu 29.11.  Daniel Ponížil odjel do Linze v pátek s výpravou zlínských gymnastů. Z důvodu přetrvávajícího zranění kotníku musel zjednodušit sestavu na prostných. To mu ale nezabránilo zajet velmi slušný výkon a ve své kategorii se umístil na pěkném 8. místě.

Mistrovství ČR muži a Liga mládeže družstev

Sobota 22.11. Praha - hoši mají za sebou Mistrovství ČR, které nakonec dopadlo velmi dobře. Zastoupení měl náš oddíl ve dvou kategoriích. VS2 - starší (11 a 12 let) se předvedl Filip Petrásek a dosáhl na 14. místo. V kategorii VS3 (do 15 let) závodili tři naši hoši. Šimon Marcin, který se postavil na 21. místo, Jindřich Šafrán získal 10. místo a Daniel Ponížil. Ten původně kvůli vymknutému kotníku neměl nastoupit na prostná a přeskok. Závodní atmosféra, podpora trenéra a zatejpovaný kotník vyburcovaly Dana natolik, že i přes zranění nastoupil na všechna nářadí a republikový závod vyhrál. V této kategorii se stal mistrem ČR již potřetí.

V neděli následovalo druhé kolo závodu - Liga mládeže družstev – družstvo TJ Prostějov ve složení Šimon Marcin, Jindřich Šafrán a Daniel Ponížil stanuli po obou kolech na 3. místě za prvním Sokolem Brno I. a druhým SK Hradčany Praha.