Akce a aktuality

Paříž - Francie

 V pátek 13.11. odletěla Dominika Ponížilová do Paříže na mezinárodní závod, jako hostující člen družstva Bohemians Praha . I přes teroristické útoky se nakonec sobotní závod uskutečnil a Dominika pomohla získat českému družstvu žákyň 2. místo z celkově 15 družstev. A to hned za družstvem ze Švýcarska. 3. místo patřilo domácímu družstvu. Celkově Domka skončila ze ziskem 48,5 body na krásném 9. místě ze 43. závodnic. Od 5. místa ji bohužel dělil pád z kladiny. Ze smutné Paříže se Domka vrátila v pořádku.

 

Závod olympijských nadějí

O víkendu 7.11.-8.11.2015 proběhl v Liberci velký mezinárodní závod ve sportovní gymnastice s názvem Závod olympijských nadějí. Jednalo se hlavně o závod jednotlivých mezinárodních týmů. V ženských složkách se účastnilo 9 týmů s 53 závodnicemi. Český tým B posílala i prostějovská gymnastka Dominika Ponížilová, svěřenkyně trenérky Veroniky Lukášové, která ziskem 46,25 bodů se probojovala na pěkné 31. místo. Škoda dvou pádů na kladině ze salta vpřed a z vazby, které tak připravili Domku o lepší umístění. V závodu dominovali jednoznačně čínské a britské závodnice.

Ve stejném termínu probíhal i závod mužských složek, kde dva prostějovští borci Jindřich Šafran a Daniel Ponížil pod vedením trenérů Karla Hemerky a Miloslava Musila hájili barvy České republiky. Celkem 57 závodníků závodilo za 10 družstev. Daniel se umístil na pěkném 28. místě a Jindra Šafran na 34. místě. Výsledky obou borců se počítaly do českého družstva. Daniel svým výsledkem 73,05 bodů splnil kvalifikační limit na Mistrovství Evropy juniorů, které se bude konat v pozdních jarních měsících roku 2016. I v mužské části závodu vyčnívali gymnasté z Číny, USA a Velké Británie.

 

Mistrovství světa žen

 EVA MIČKOVÁ

REPREZENTOVALA ČESKOU REPUBLIKU NA
MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE ŽEN

GLASGOW - SKOTSKO - 23. ŘÍJEN – 1. LISTOPAD 2015

 

výroční schůze

Posudek od lékaře

Soustředění - seznam věcí

Soustředění - informace, bezinfekčnost

Gymnastická mimina

Závod o cenu Prostějova

Zlatý štít - Ostrava

 První závod sezóny 2015 se uskutečnil v sobotu 28. února v Ostravě. Prostějovský oddíl reprezentovalo šest dívek. V nejmladší kategorii si osmiletá Karolína Hepnarová vybojovala v nabytém 33 členném poli závodnic krásné 3. místo. V kategorii začínajících se Vendula Pivoňková po nezdaru na kladině umístila na 18. místě. 12. místo si v kategorii žákyň A připsala Darina Dvorská. V kategorii juniorek si 3. místo vybojoval Magdaléna Holcová. stejnou příčku obsadila v ženách Eva Mičková a 4. místo Markéta Vidmuchová.

Created by EUVIT