Akce a aktuality

Nominační závody na MEJ

Nejtěžší závody mají zatím za sebou Daniel Ponížil a Jindřich Šafran, kteří v rakouském Linci a německém Berlíně bojovali o postup na Mistrovství Evropy juniorů, které se bude konat v druhé polovině května v Bernu /SUI/. Jindrovi se bohužel nepodařilo dostat do pětičlenného českého reprezentačního družstva. Daniel naopak potvrdil své výsledky z podzimního nominačního závodu v Liberci, v Berlíně získal z našich juniorů nejvyšší bodové skóre a ve své kategorii obsadil krásné 6. místo.

 

Memoriál prof. Antonína Součka - Bučovice

Stejnou dubnovou sobotu bojovali Martin Mlčoch a Adam Nosek v Bučovicích. Závodili zde hoši v jedné kategorii do desíti let. V soutěži družstev stanuli na 10. místě a v jednotlivcích si Martin připsal 11. a Adam 26. příčku z téměř padesáti závodníků.

 

Gymnastické naděje - Uherský Ostroh

Do Uherského Ostrohu na začátku dubna vyjely i naše nejmladší závodnice. I zde byly dívky úspěšné a mezi stovkou závodnic se neztratily. V nejmladší kategorii do sedmi let si 2. místo vybojovala Anežka Koláčková. V kategorii osmiletých obsadila Tereza Gřešíčková nepopulární 4. místo, Izabela Nicod (8) a Izabela Kovalská (17). Devítileté dívky však ovládly stupně vítězů 1. Karolína Hepnarová, 2. Nela Borská a 3. Nikola Cibulcová. V kategorii juniorek a žen si 2. místo připsala Markéta Vidmuchová a 3. místo Darina Dvorská.

 

Cottbus - Německo - Světový pohár

Eva Mičková odcestovala s ostravskou Veronikou Cenkovou na Světový pohár do německého Cottbusu, kde sbírala cenné zkušenosti před nominačními závody na ME žen. Ve světové konkurenci nejlepších gymnastek si nevedla vůbec špatně a zajela zdařilé sestavy.
(výsledky na našem webu)

 

Zlatý štít - Ostrava

Prvním závodem letošního roku byl pro dívky Zlatý štít v Ostravě na konci února. Domů si dívky přivezly hned čtyři medaile ze tří kategorií. 2. místo Eva Mičková a 4. místo Markéta Vidmuchová (ženy), 1. místo Dominika Ponížilová a 2. místo Magdaléna Holcová (juniorky) a 3. místo Darina Dvorská (starší žákyně).

 

Mistrovství ČR - I. liga žen

 O víkendu 5. a 6. prosince vyvrcholila v Brně česká gymnastická sezona 2015 Mistrovstvím ČR v lize žen.

V sobotu odjela do Brna na závod I. ligy šestice našich gymnastek. Družstvo ve složení Eva Mičková, Markéta Vidmuchová, Magdaléna Holcová, Dominika Ponížilová, Darina Dvorská a Zuzana Mazalová se utkalo s dalšími sedmi družstvy z ČR. Pod vedením trenérky Veroniky Lukášové si nakonec zaslouženě připsaly 3. místo za prvním Sokolem Brno I. a druhým Bohemians Praha. V závodě jednotlivců si na třetí příčku stoupla Dominika Ponížilová, páté místo náleželo Evě Mičkové a osmnácté místo Magdaléně Holcové.

 

Mistrovství ČR - VS muži

 V neděli 29.11.2015 proběhlo v Praze Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice mužských složek. I prostějovský oddíl se účastnil tohoto, pro gymnastiky, významného dne. V dopoledních hodinách závodili gymnasté v kategorii VS4 (do 18 let, kde prostějovský oddíl nemá zatím žádné zastoupení) a VS3 (do 15 let), kde jednoznačně kralovali oba prostějovští borci. Fantastické druhé místo patří Jindrovi Šafranovi, kterého předběhl jen Daniel Ponížil, který si zároveň odnesl už několikátý titul Mistra ČR. Trenéři Karel Hemerka a Miloslav Musil přijeli ze závodů s velmi dobrým pocitem.

Odpolední hodiny patřili mladším kategoriím VS1 a VS2. V kategorii VS2 starší (do 13 let) obsadil Filip Petrásek dvanáctou příčku. Zastoupení prostějovských závodníků bylo i v nejmladší kategorii VS1 ( do 9 let), kde se nejlépe dařilo Martinu Mlčochovi, který vybojoval velmi hezké 9. místo. 14. místo obsadil Adam Nosek a 28. místo patřilo Jakubovi Mezulianikovi. Všechny tyto výkony jsou opravdu dobré, vzhledem k tomu, že v této kategorii závodilo 85 závodníků. Jak dodal jejich trenér Karel Hemerka: Kluci jsou teprve na začátku své gymnastické kariéry a je potřeba, aby neusnuli na vavřínech. Gymnastika je velmi náročná, ale o to krásnější sportovní disciplína.

https://youtu.be/DydXyYjgSok

Přebor Olomouckého kraje

 V sobotu 21. listopadu se v naší tělocvičně konal Přebor Olomouckého kraje. Celkem naši gymnasté a gymnastky vybojovali čtyři zlaté (Martin Mlčoch, Filip Petrásek, Tereza Gřešíčková, Nikola Cibulcová), tři stříbrné (Adam Nosek, Izabela Nicod, Karolína Hepnarová), dvě bronzové příčky (Izabela Kovalská, Nela Borská) v soutěži jednotlivců a dvě 1. místa v souboji družstev (více ve výsledcích).

Liga mládeže - Praha

 V neděli 15.11.2015 proběhla v tělocvičně v Praze na Hradčanech liga družstev ve sportovní gymnastice mužů, kde dva prostějovští borci šli podpořit brněnský a kolínský tým. V druhé lize se účastnilo 5 družstev. Jindřich Šafran pomáhal družstvu Sokol Brno I., které skončilo celkově na 1. místě. Kolínskému družstvu k 3. místu naprosto jednoznačně dopomohl Daniel Ponížil. Daniel i přes přetrvávající zdravotní problémy, jednoznačně zvítězil se ziskem 76,15 bodů, což je také Danův osobní rekord. Jeho trenér, Miloslav Musil dodává: „Věřím, že se Dan zúčastní Mistrovství Evropy a velmi rád bych, aby Dan získal okolo 78 bodů. Na přípravu máme ještě půl roku a tyto cíle nejsou nereálné“. Na 4. místě skončil Jindra Šafran, který získal krásných 69,40 bodů.

 

Pohár studenstva - Bučovice

 V sobotu 14.11. proběhl také závod nejmladších gymnastek v Bučovicích. Prostějovské barvy hájily tři osmileté gymnastky Karolína Hepnarová, Nela Borská a Nikola Cibulcová pod vedením trenérky Vladislavy Ponížilové. Závod se jim opravdu vydařil a mezi 14 družstvy se probojovaly úplně nejvýš na 1. místo. Nenechaly se zahanbit ani v soutěži jednotlivců, zde si 1. místo připsala Karolína Hepnarová, 3. místo Nela Borská a 8. místo Nikola Cibulcová z celkových 42 závodnic. Krom toho přidala ještě bronzovou medaili Nela Borská ve finále na kladině.

 

Created by EUVIT